شب تاريک و بيم موج و ...!

بنام خدا،خدای آزادی، آزادگی و سلام به همه شما دوستان و همراهان اين صفحه و نگارنده آن...

و با معدرت به سبب تاخير طولانی در نوشتن که سببش سفر به سرزمين عزيز و خانه محبوب و در بند و اشغال ، ايران دوست داشتنی بود و بروز مشکلاتی که همگی به آن واقفيد و اعلام شد که به دليل نقص فنی بوده است!

سفر من مقارن بود با برگداری مراسم ۱۸ تير و فرصت بسيار خوبی بود که بيشتر ايران و مردمش را بشناسم.من مردمی را ديدم که دستاورد و حاصل ۲۵ سال تلاش و خون خوردن و تحمل سختی را که به خاطرش جان خود و فرزندان خود را فدا کرده بودند، به راحتی(و نه از سر تمايل) نفی کردند و خواستار برافتادنش بودند.

من رژيمی را ديدم که به هر وسيله ممکن دست ميزد تا عمر کوتاه خود را طولانيتر کند.همچون آن ابلهی که گرفتار آدمخواران شده بود و بر خود چاقو می زد تا قايقی را که بنا بود از پوست بدنش بسازند سوراخ کند!!!

من تا پيش از اين عمر رژيم را در بد بينانه ترين حالت بيش از ۴ سال ديگر ميدانستم اما آنچه در ايران ديدم، برمن مسلم کرد که حتی در خوشبينانه ترين حالت عمر رژيم به ۲ سال آينده هم نخواهد رسيد.وقايع ،دستورات و نامه هايی که در اين چند روز در جريان آنها قرار گرفتم، نشان از نا اميدی رژيم و دست زدن به آخرين کارها وپرتاب آخرين تير ها داشت.چنانچه رژيم با بلاهتی که قبلا به آن اشاره کرده بودم، پس ازاينکه با درايت استثنايی چند تن از فرماندهان گارد و پليس که از فرمان تير رهبرفرزانه! سرپيچی کردند و خون به پا نشد ، پس از جان بردن موقت از قائله ، همچنان برنامه ونقشه ای را که قرار بود در صورت در گيری شديد، و پس از سرکوبی آن، و در روز های بعد و به شرط وقوع خونريزی اجرا شود، در حال اجرا دارد.اين برنامه ،شامل دستگيری گسترده سرکوب و ايجاد جو خفقان و در صورت لزوم برپايی يک انقلاب فرهنگی ديگر و تصفيه خونين ديگری در سطح قشر دانشجو و دانشگاهی و ارباب قلم و اصحاب انديشه بود.اما چنان که گفتم مرزهای بلاهت چنان در سرزمين انديشه خشک و خشن حضرات بی سامان و گسترده است که بجای تنش زدايی، بيش از پيش به التهاب و تنش دامن ميزنند.

/ 14 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bandeh khoda

بسم الله الرحمن الرحيم. سلام.tovhid وبلاگی که درآن ازخداوندومسائل مربوط به آن بحث می کنيم.حتماًتشريف بياوريد.موفق باشيد.

سوسن صبا

وبلاگ نويس عزيز؛ باسلام و احترام . از شما دعوت مي کنم از وبلاگ و سايت ما بازديد نموده و با ارائه نظراتتان ياريگرمان باشيد . سوسن صبا ؛ روابط عمومي ايران ديدبان

صنم

سلام... از وبلاگت خيلی خوشم اومد... چون من هم عاشق علی هستم... به وبلاگ من هم سری بزن... خوشحال ميشم... يا علي (درضمن ويروس صفحه‌ات رو از بين ببر)

hadi

با سلام من نميدانم شما از کجايی ولی در مورد ۱۸ تير امسال اين اصلا يک حرکت دانشجويی نبود و اگر هم بود هدفی نداشت

!ZoRoO

سلام. خوبيد؟ دست مريزاد! وبلاگتان را از حسين ديوونه! پيدا کردم! من و پدرم هم هرکدام با يک وبلاگ به جمع وبلاگهای بچه مسلمونی اضافه شديم. منتظرتون هستم. يا علي

چشمه

امسال كه ۱۸ تير خبري نبود . لابد منظورتون سوم و چهارم تير ماهه. از نظراتتون استفاده كردم.

چشمه

سفر به ملكوت اعلي داشتي كه وبلاگ رو ول كردي؟ نكنه با حورياي بهشتي رو هم ريختي؟!

hamide

salam.khoobin.nemidoonam koja zendegi mikoni va chera az mihane azizet doori.vali inghad rahat ghezavat nakon.be khoda man taasobi be in nezam va masoolinesh nadaram va gahi khodamam delgiram vali be in rahatia nabayad goft in harfa jaye bahs dare.ya ali.mamnoon az neveshtehaye ghashanget.

Mahdi

... و اين نيز بگذرد

مهدي

وبلاگ جالبی داشتی به من هم سر بزن